تبلیغات
بدنسازی هیبریدی به روش علمی و تجربی - افزایش قد د ر هر سن و سال
بدنسازی هیبریدی به روش علمی و تجربی

افزایش قد د ر هر سن و سال

دوشنبه 2 آذر 1394

افزایش قد در هر سنی 

افزایش قد
شاید این جمله زیاد به گوشمون خورده باشه که دیگه سن رشدت متوقف شده یا اینکه قد کشیدن فقط در سن بلوغ انجام می شه . بله از لحاظ علمی ثابت شده که  افزایش قد تا پایان سن بلوغ ادامه داره و بعد از سن بلوغ متوقف می شه  یعنی  در مرد ها تا 20 سالگی و در زن ها تا 17 سالگی . 
بلوغ

یه سری عامل کلیدی هست که باید تو سن بلوغ رعایت کرد تا حد اکثر افزایش قد رو داشته باشیم البته از ما که گذشته ولی برای بچه هامون می تونیم اونها رو رعایت کنیم . 

رشد قد

اولین و مهمترین عامل ژنتیک هست : قد پدر و مادر به صورت وراثتی به فزرند می رسه . قد در هر نژاد یه میانگین داره که اون هم با ژن پدر مادر انتقال پیدا می کنه. در این خصوص کار خاصی از دستمون بر نمیاد مگر اینکه در صورتیکه هنوز ازدواج نکردیم ، تو معیار های انتخاب همسر ، قد بلند رو هم مد نظر داشته باشیم. البته درسته ژنتیک مهمترین عامل رشد قد هست ولی توجه نکردن به سایر عوامل تو سن رشد می تونه تا 20 درصد جلوی رشد کامل رو بگیره یعنی کسی که از لحاظ ژنتیکی تا 2 متر می تونه قد بکشه در شرایط بد فقط 160 سانت رشد می کنه .منظور از شرایط بد عدم رعایت عوامل کلیدی دیگه هست که بهشون اشاره می کنیم .

ژنتیک

عامل دوم تغذیه در سن بلوغه :در سن بلوغ یا رشد که از 9 سالگی شروع می شه بدن دختر ها به پنج و نیم لیوان شیر یا لبنیات و پسر ها به 4 لیوان شیر و یا سایر لبنیات در روز نیاز داره .علاوه بر کلسیم موجود در لبنیات بدن برای رشد نیاز به پروتئین و کربوهیدرات هم داره که در گوشت قرمز و سفید ، حبوبات ، غلات  ، سبزیجات ،قارچ و غیره موجوده .در ضمن  بهتره که 2 ساعت قبل از ورزش غذا و لبنیات رو مصرف کنیم و بعد از ورزش هم بلافاصله مصرف بشه .توی این سن مصرف مکمل های ویتامینه حاوی ویتامین ها ، آهن ، روی و کلسیم توصیه می شه .تو سن رشد از مصرف زیاد نمک و غذاهای چرب برهیز کنیم .

تغذیه

عامل سوم ورزش : در سن رشد باید ورزش های هوازی انجام بدیم و به هیچ وجه از وزنه استفاده نکنیم .کشتی ، وزنه برداری ، بدنسازی و پاورلیفتینگ جزء  ورزشهای ممنوعه برای این سن هستن .

ورزش

عامل چهارم خواب کافی و سر وقت  : بیشتر هورمون رشد(HGH) مورد نیاز روزانه بدن ما زمانی ترشح می شه که وارد بخش عمیق خواب شده باشیم و این اتفاق نمی افته مگر اینکه اولا ساعات خواب شبانه ما تقریبا طبق یک روال معین باشد و  اینکه شبها سعی کنیم زودتر بخوابیم.هرمون رشد در هنگام خواب شبانه از غده هیپوفیز ترشح می شه و با اثر روی قسمت غضروفی استخوانها با عث استخوان سازی و تبدیل غضروف به استخوان میشه استخوانهای دراز بدن که قبلا غضروف بودن از 3 نقطه در داخل استخوان مرسوم به کانونهای استخوان سازی تبدیل به استخوان میشه . غضروف های استخوان  در سن بلوغ پیوسته استخوان سازی می کنن که نتیجه آن افزایش قد است .یه نکته مهم هم که باید مد نظر داشته باشیم اینه که قبل از خواب نباید غذای سنگین مصرف کرد چونکه باعث اختلال در ترشح هورمون رشد میشه .رعایت عوامل بالا می تونه 20 درصد افزایش قد رو تو سن رشد برامون داشته باشه .ولی بعد از سن رشد چی ؟ آیا بعد از این سن هم می شه قد رو افزایش داد ؟ 
خوب برای جواب این سوال بهتره لینک یه  خبر رو براتون بذارم .
بله فضانوردان در فضا به دلیل نبودن اثر جاذبه زمین و رها شدن بدن از فشار جاذبه بین 5 تا 13 سانت قد می کشن .ستون فقرات و استخوان بندی ما دائما توسط نیروی جاذبه به پایین فشرده میشن و هیمن فشار باعث جمع شدن اونها و در نتیجه کوتاهتر شدن قد ما می شه . حال ما در هر سن و سالی اگه ورزشهایی رو که می تونه این فشار رو خنثی کنه انجام بدیم بعد از مدتی قدمون تا 10 سانت بلند تر می شه . البته توجه داشته باشیم تا وقتی که این ورزش ها رو ادامه می دیم قدمون بلند می مونه . به هر حال به نظر من خیلی خوبه که آدم با یه سری حرکت ورزشی بتونه از 172 سانت به 182 سانت برسه .

در ادامه حرکات و تمریاناتی  رو که با اونها می تونیم قدمون رو افزایش بدیم قرار می دم .

1: ایستاده خم شدن
این تمرین ساده و تاثیر گذار یکی از بهترین حرکات ورزشی برای آزاد سازی و درگیر کردن ستون فقرات است.
 این تمرین همچنین عضلات پشت ران، کشاله، زردپی های دو طرف پشت زانو، گردن و لگن را هم درگیر خواهد کرد.
برای شروع، کاملا صاف بایستید و پاها را اندازه ی عرض شانه ها باز کنید و کف دست را بر روی پشت ران قرار بدهید. به آرامی کف دست را به سمت پایین ببرید و تلاش کنید زانوها به هیچ عنوان خم نشوند و تاجایی که توانایی دارید پایین بروید و همان وضعیت را حفظ کنید. سعی کنید با کمک فشار دست که به پشت پا وارد میکنید سر را به سمت زانو نزدیک کنید ولی برای شروع زیاد فشار نیاورید؛ در صورتی که مشکلی در انجام این تمرین دارید حتما با پزشک مشورت کنید.

حرکت اول
۳ نوبت در روز و هر نوبت ۳۰ ثانیه مقاومت برای شروع کافی به نظر میرسد ولی به مرور زمان این مدت باید افزایش پیدا کنه.

2: خم شدن ۹۰ درجه به سمت زمین
این تمرین همچنین با نام Adho Mukha Svanasana هم نامیده میشود و یک تمرین بر پایه حرکات یوگا است و در کشش و انعطاف پذیری بدن نقش خیلی مؤثری دارد.
برای شروع این تمرین کف دست و زانو ها را بر روی زمین قرار دهید و سپس زانو را از زمین جدا کنید و وضعیتی مانند شکل زیر بگیرید. توجه کنید پاها باید اندازه ی عرض شانه ها باز شده باشند و انگشتان پا رو به جلو قرار گرفته باشند.
 سر در بین دو بازو قرار میگیرد و بازو ها با کمک کف دست به سمت جلو کشیده میشوند. تلاش کنید در این تمرین از نفس های عمیق استفاده کنید تا اکسیژن بیشتری به بافت ها برسد و تاثیر بیشتری داشته باشد.
حتما به یاد داشته باشید که کمر باید کاملا صاف باشد، فشار بر روی کف دست و انگشتان پا قرار متمرکز است و بدن کاملا کشیده شده است.

حرکت دوم
این تمرین را برای مدت چند نفس عمیق انجام بدهید و بعد از کمی استراحت دوباره تکرار کنید.
 
3: آویزان شدن
همانطور که در مقدمه اشاره کردیم یکی از موانع افزایش قد، نیروی جاذبه ی زمین است. جاذبه در تمام ساعات شبانه روز بدن شما را تحت تاثیر قرار میدهد و باعث فشرده تر شدن بدن خواهد شد.
راه کار ساده ولی کاملا مؤثر برای حل این مشکل آویزان شدن میباشد. شما با این کار با کمک نیروی جاذبه وزن خودتان را به طور متعادل بین مفصل های بدن تقسیم میکنید و به آن ها اجازه میدید تا تحت کشش قرار بگیرند.
در حقیقت آویزان شدن یا معلق شدن یکی از راه های شناخته شده ای است که میتواند قد شما را بین یک تا سه اینچ (دو تا هشت سانتی متر) بلند تر کند. برای این تمرین شما نیاز به یک میله ی افقی (میله بارفیکس) دارید و بدن باید کاملا کشیده شده باشد، در صورتی که جای کافی ندارید و نمیتوانید پاها را صاف و کشیده نگه دارید، زانوها رو خم کنید تا بدن کاملا آویزان شود. توجه کنید که میله بارفیکس رو از جلو در مشت بگیرید نه از پشت.

 
در حین اینکه آویزان شده اید تلاش کنید بازوها، شانه ها و مفصل لگن آزاد باشند یعنی هیچ فشار و انقباض اضافی در این نواحی وجود نداشته باشد و کاملا ریلکس باشید. این تمرین را هربار حدود ۲۰ تا ۳۰ ثانیه و ۳ بار در روز انجام دهید.
 
4: حالت آفتاب پرست
این تمرین بر عضلات پشتی و پایینی بدن تمرکز دارد و آنها را درگیر میکند. برای شروع این تمرین بر روی شکم دراز بکشید و بدن را کاملا بکشید.
 بازوها را به سمت جلو کشیده به طوری که کف دست رو به زمین باشد و بازوی راست را بالاتر از بازوی چپ قرار بدهید. سپس پای مخالف را تاجایی که میتوانید از زمین جدا کنید و کشش را به ناحیه پا اعمال کنید.
حرکت چهارم
 برای شروع سعی کنید این موقعیت را برای ۴ ثانیه حفظ کنید و در آینده به ۲۰ ثانیه برسانید و حتما به این مسئله توجه داشته باشید که حرکات باید به آرامی انجام داده شوند، ناگهانی کشش ایجاد نکنید، آرام آرام و ظرف مدت چند ثانیه کشش را زیاد کنید سپس ۴ ثانیه در حداکثر کشش باقی بمانید و بعد آرام آرام کشش را کم کنید و بدن را به حالت طبیعی برگردانید. این کار را برای هر دو دست و پا انجام بدهید.
 
5: پل
این تمرین ، تمرین مورد علاقه ی فیتنس کاران است. تمرینی بسیار ساده ولی هنگامی که انجام میدهید کشش را کاملا در ستون فقرات، ماهیچه های پهلوها و لگن احساس خواهید کرد.
 برای شروع این تمرین به پشت روی زمین دراز بکشید و شانه ها و بازوها را محکم به زمین بچسبانید. زانو ها را خم کنید و تاجای ممکن کف پا را که با زمین در ارتباط است به سمت لگن نزدیک کنید.
سپس پشت خود را به سمت بالا خم کنید تا لگن از زمین جدا شود و برای ۲۰ ثانیه در این وضعیت باقی بمانید و سعی کنید این زمان را در آینده به ۳۰ ثانیه ارتقا دهید.
حرکت پنجم
با انجام بیشتر این تمرین کشش را حتی در بخش های جلویی لگن نیز احساس خواهید کرد.

6: تمرین کبرا
تمرینات کبرا یک سری از حرکات کششی و آرام‌بخش یوگا هست که علاوه بر اینکه شرایط جسمانی شما رو بهبود میبخشه و به سلامتی شما کمک می کنه باعث آرامش روان هم میشه.برخی از این تمرینات و حرکات هم هستند که در افزایش قد شما واقعاً تأثیر گذار هستند(البته سن و سال و تغذیه هم در کنارش باید در نظر بگیرید).در اینجا ۳ تمرین که بیشترین تأثیر رو در افزایش قد شما خواهند داشت مرور میکنیم:
۱.بر روی یک تشک دراز بکشید طوری که سر شما بر روی بازوتون قرار گرفته باشه.
کبری1
 ۲.پیشانی رو به سمت بالا بکشید و به روبرو نگاه کنید ، دست‌ها رو به عقب برده و جمع کنید و اجازه بدید وزن بدن بر روی قفسه سینه شما باشه.
کبری2
 ۳.سر و شانه ها را به سمت بالا و عقب بکشید به طوری که فشار کف دست طوری باشد که بدن به سمت عقب کشیده شود.
کبری3
 ۴.دست ها را صاف کنید طوری که عمود بر زمین باشند و کتف خود را بالا بدهید.در ابتدای کار برای اینکه این حرکات کمی مشکل هستند میتونید تا جایی که توانایی دارید دست رو صاف کنید و سینه رو بالا بدید ولی سعی کنید در روزهای آتی این تمرین رو به حالت ایده‌آل نزدیک‌تر کنید.
کبری4
 ۵. به موقعیت ۳ برگردید و ماهیچه ها را آزاد کنید و سپس به موقعیت ۱ برگردید.
این تمرین را ۳ نوبت در روز و هر نوبت ۵ بار به مدت ۳۰ ثانیه انجام دهید و سعی کنید مدت آن را در ادامه ی روزهای هفته بیشتر کنید (مثلاً ۴۵ ثانیه و یا بیشتر).

7:تمرین کششی
این تمرین رو به احتمال زیاد بارها انجام دادید و اگه انجام ندادید حتماً دیدید!تمرین ساده و در عین حال بسیار مؤثری است.
۱.بر روی زمین (یا تشک) بشینید و پاهاتون رو به سمت جلو بکشید به طوری که انگشتان پاهاتون رو به بالا قرار گرفته باشند.سپس دست هاتون رو در امتداد بدن به سمت بالا بکشید طوری که بازوها کاملاً صاف و کمر کاملاً کشیده باشه.
 کشش1
۲.بدون اینکه کشش دست رو کم کنید و یا اینکه زانوهاتون خم بشه سعی کنید نوک انگشت های دستتون رو به نوک انگشت های پاهاتون برسونید.در صورتی که بدنتون آمادگی کافی رو نداره میتونید در ابتدا مچ پا رو با دستتون بگیرید و با‌گذشت زمان این فشار رو بیشتر کنید تا جایی که بتونید کف پاهاتون رو بدون اینکه زانو خم بشه لمس کنید.
 کشش2
اگر آمادگی کافی ندارید در ابتدا مچ پا را بگیرید
 کشش3
به مرور زمان کشش را بیشتر کنید
۳.به آرامی کمر رو صاف کنید و به وضعیت شماره۱ برگردید و دوباره این مراحل رو طی کنید.
سعی کنید این تمرین رو ۵ بار در روز و هر نوبت ۱۰ بار انجام بدید و وقتی دستتون پاها رو لمس کردند ۳۰ ثانیه در همون وضعیت کشش رو ادامه بدید و بعد کمر رو راست کنید.

تمرین باو (Bow)
این تمرین باعث تقویت ماهیچه های پشتی و نرم تر حرکت کردن ستون مهره‌ها میشه و همچنین بر روی عضلات قفسه سینه و گردن تأثیر مثبت داره.
۱.به صورت دمر بر روی تشک دراز بکشید و دست‌هاتون در امتداد بدن به صورت کشیده باشه.
کشش5 
۲.پاهاتون رو از زانو خم کنید و با دست مچ پاها رو بگیرید و کمی ران و قفسه سینه رو از زمین جدا کنید.

 کشش6
۳.ران پا و قفسه سینه رو با کشیدن پاها بوسیله دست‌ها کاملاً از زمین جدا کنید و حدود ۳۰ ثانیه در این وضعیت بمونید.
 کشش7
سعی کنید این تمرین رو هم ۳ بار در روز انجام بدید.توجه داشته باشید که اگر احیاناً دیسک کمر دارید و یا مشکلات استخوانی و یا جسمانی دارید حتماً قبل از انجام این تمارین با پزشکتون مشورت کنید.
 


jocuri mario
پنجشنبه 10 اسفند 1396 06:54 ب.ظ
وقتی من در ابتدا اظهار نظر کردم، با کلیک روی "اطلاع من زمانی که نظرات جدید اضافه شد"
جعبه چک و در حال حاضر هر بار یک نظر اضافه شده من سه ایمیل با همان نظر دریافت کنید.
آیا راهی وجود دارد که بتوانید مرا از این سرویس حذف کنید؟

متشکرم!
livejasmin credits generator online
جمعه 4 اسفند 1396 03:22 ق.ظ
Thanks for sharing your thoughts about افزایش. Regards
cannabis
دوشنبه 30 بهمن 1396 10:02 ب.ظ
در حال حاضر به نظر می رسد مانند وردپرس پلت فرم ترجیح وبلاگ سازی وجود دارد در حال حاضر وجود دارد.

(از آنچه خواندید) آیا این چیزی است که شما در وبلاگ خود استفاده می کنید؟
taichi panda hack
پنجشنبه 28 دی 1396 09:20 ب.ظ
این به نفع من عالی است تا سایت داشته باشد، که به نفع آن است
تجربه ی من. با تشکر admin
cam4 tokens generator v5.5
سه شنبه 21 آذر 1396 09:59 ب.ظ
اعضای خانواده من همواره می گویند که من زمان خود را در اینجا در اینترنت می کشم، جز اینکه می دانم که روزی دوستی را می خوانم با خواندن چنین
محتوای دلپذیر
imvu credits generator
چهارشنبه 15 آذر 1396 11:24 ب.ظ
همه چیز با توضیح بسیار روشن از چالش ها بسیار باز است.
این قطعا آموزنده بود. وب سایت شما بسیار مفید است.
با تشکر برای به اشتراک گذاری!
how much do std tests cost
پنجشنبه 18 آبان 1396 08:14 ب.ظ
وقتی که من در ابتدا اظهار نظر کردم، بر روی گزینه "اطلاع از من وقتی نظر جدیدی اضافه شده است" را کلیک کرده اید و اکنون هربار که یک نظر است
اضافه شده من چهار ایمیل با همان نظر دریافت کردم. آیا راهی وجود دارد که بتوانید مرا از این سرویس حذف کنید؟

به تو برکت دهد!
best psychic medium reading
شنبه 13 آبان 1396 11:48 ب.ظ
شما مطمئنا می توانید تخصص خود را در مقاله ای که می نویسید مشاهده کنید.
بخش امیدوار است که نویسندگان پرشور تر مانند شما که نیستند
می تونم بگم که چطور باور دارند در تمام زمانها بعد از قلب خود بروید
best supplement insurance plans
شنبه 13 آبان 1396 10:18 ب.ظ
پست بسیار خوبی است من فقط بر وبلاگ شما خیره شدم و آرزو داشتم بگویم که من واقعا از مطالب وبلاگ شما گشتم.
پس از همه من به اشتراک RSS شما و من امیدوارم شما
به زودی دوباره بنویس
best psychic mediums
شنبه 13 آبان 1396 09:23 ب.ظ
سلام من خیلی سپاسگزارم وب سایت شما را پیدا کردم، من واقعا
من شما را با اشتباه متوجه شدم، در حالی که در مورد یاهو برای چیز دیگری تحقیق کردم، Anyways من در اینجا هستم و فقط می خواهم بگویم سلام برای یک پست باور نکردنی و یک وبلاگ فوق العاده هیجان انگیز (من نیز دوست دارم
تم / طراحی)، من وقت ندارم که همه چیز را در آن لحظه ببینم اما من دارم
آن را نجات داد و همچنین RSS های خود را اضافه کرد، بنابراین زمانی که من زمان دارم
لطفا بیشتر بخوانید، لطفا کار عالی انجام دهید.
ask a psychic
شنبه 13 آبان 1396 09:14 ب.ظ
من هر بار این صفحه پست صفحه وب را به تمام همکارانم ایمیل فرستادم، از آنجا که اگر بخواهید آن را بعدا بخوانید، لینک های من نیز خواهد بود.
سوالات آزمون آیین نامه
چهارشنبه 10 آبان 1396 05:05 ق.ظ
ممنون از مطلب خوبتون
دانلود کتاب آیین نامه رانندگی
چهارشنبه 10 آبان 1396 01:49 ق.ظ
ممنون از مطلب خوبتون
chaturbate private show hack
چهارشنبه 10 آبان 1396 12:27 ق.ظ
It's an amazing post in favor of all the online visitors;
they will take advantage from it I am sure.
hack clash royale
دوشنبه 8 آبان 1396 08:24 ب.ظ
سایت بزرگ شما اینجا هستید، اما من در مورد اگر کنجکاو بودم
شما از هر تخته بحثی که موضوعات مشابهی را در اینجا مورد بحث قرار می دهید اطلاع داشتید؟

من واقعا دوست دارم بخشی از گروهی باشم که در آن می توانم بازخوردی از دیگر افراد متخصص که علاقه ای مشابه دارند، دریافت کنم.
اگر پیشنهادی دارید، حتما با من در میان بگذارید. متشکرم!
cheap phone psychic readings
دوشنبه 8 آبان 1396 07:52 ق.ظ
من امروز بیش از 3 ساعت در حال گشت و گذار در اینترنت هستم، اما هرگز مقاله ی جالب دیگری پیدا نکردم
شما اون به اندازه کافی برام ارزشمنده. به نظر من، اگر همه صاحبان وب و وبلاگ نویسان ساخته شوند
محتوای خوب همانطور که شما انجام دادید، وب بسیار مفیدتر از همیشه خواهد بود.
std testing near me
دوشنبه 8 آبان 1396 07:31 ق.ظ
Howdy از وردپرس برای پلت فرم سایت استفاده می کنید؟
من به وبلاگ دنیای جدید هستم، اما من تلاش می کنم برای شروع و
خودم را ایجاد کنم آیا برای ایجاد وبلاگ خود نیاز به دانشی برای برنامه نویسی HTML دارید؟
هر گونه کمک خواهد شد بسیار قدردانی!
real psychics
دوشنبه 8 آبان 1396 07:03 ق.ظ
سلام، من فکر می کنم وبلاگ شما ممکن است مسائل سازگاری مرورگر را داشته باشد.
وقتی به وبلاگ شما در Safari نگاه می کنم، به نظر می رسد خوب است اما
هنگام باز کردن در اینترنت اکسپلورر، برخی از آنها همپوشانی دارند.
من فقط می خواستم به شما یک سر سریع سر بزنم! دیگر پس از آن، وبلاگ عالی!
std screening near me
دوشنبه 8 آبان 1396 06:42 ق.ظ
پست بزرگ من برخی از این مسائل را نیز تجربه می کنم..
free std testing near me
دوشنبه 8 آبان 1396 05:05 ق.ظ
I’m not that much of a online reader to be honest but
your sites really nice, keep it up! I'll go ahead
and bookmark your site to come back down the road. Many thanks
private std screening
دوشنبه 8 آبان 1396 04:12 ق.ظ
بدون شک معتقد هستم که شما گفتید. دلیل دلخواه شما، ساده ترین چیز در شبکه است
در ذهن داشته باش من به شما می گویم، من واقعا حیرت زده می شود
مردم در مورد مسائلی که فقط در مورد آن نمی دانند فکر می کنند.
شما موفق به گرفتن ناخن بالاترین و همچنین مشخص شده است
همه چیز بدون نیاز به عوارض جانبی، مردم می توانند سیگنال بگیرند.

احتمالا دوباره بیشتر شود متشکرم
آموزش آشپزی
یکشنبه 30 مهر 1396 12:37 ق.ظ
ممنون از وبلاگ خوبتون. به وبلاگ ما
هم سر بزنید.
myfreecams token
شنبه 29 مهر 1396 07:59 ب.ظ
توسعه دهنده من در تلاش است تا من را متقاعد کند که از PHP پیروی کند.net

من همیشه به خاطر هزینه ها این ایده را دوست داشتم. اما او هرگز تلاش نمیکند.
من در حدود یک سال از وردپرس در وب سایت های مختلف استفاده کرده ام و از تغییر در پلتفرم دیگری مشتاق هستم.

من چیزهای خوب در مورد blogengine.net شنیده ام. آیا راهی وجود دارد؟
من می توانم تمام پست های وردپرس خود را در آن وارد کنم؟ هر گونه کمک خواهد شد بسیار قدردانی!
مناقصه
جمعه 28 مهر 1396 04:15 ب.ظ
با تشکر از مطلب خوبتون
real psychic
چهارشنبه 19 مهر 1396 09:28 ب.ظ
آنچه که من متوجه نمی شوم در واقع این است که شما در حال حاضر در واقع خیلی بیشتر از آنچه که ممکن است در حال حاضر است.

شما بسیار هوشمند هستید شما در حال حاضر به طور قابل توجهی در آن را می دانید
مورد این موضوع، من را به نظر من تولید می کند آن را باور دارد از بسیاری از
زوایای مختلف به نظر می رسد زنان و مردان شبیه به آن نیستند تا زمانی که این اتفاق بیفتد
چیزی با لیدی گاگا! مواد غذایی شما عالی است. همیشه از عهده اش بر آیید!
آموزش آشپزی
جمعه 7 مهر 1396 02:22 ق.ظ
ممنون از وبلاگ خوبتون. به سایت ما هم حتما
سر بزنید
Can exercise increase your height?
شنبه 1 مهر 1396 08:37 ق.ظ
Heya terrific website! Does running a blog like
this require a great deal of work? I've no knowledge
of coding but I was hoping to start my own blog in the near future.
Anyhow, if you have any recommendations or tips for new blog owners please share.
I know this is off topic however I just needed to ask.
Thanks a lot!
Foot Problems
دوشنبه 16 مرداد 1396 01:27 ب.ظ
Hello There. I found your blog using msn. This is an extremely well written article.
I'll be sure to bookmark it and come back to
read more of your useful info. Thanks for the post.
I'll certainly comeback.
How much does it cost to lengthen your legs?
یکشنبه 15 مرداد 1396 12:31 ق.ظ
great points altogether, you simply gained a emblem
new reader. What might you suggest in regards to your put up that you just made
a few days in the past? Any positive?
foot pain on top of foot
سه شنبه 6 تیر 1396 07:31 ب.ظ
Thanks for finally talking about >بدنسازی هیبریدی به روش علمی
و تجربی - افزایش قد د ر هر سن و سال <Loved it!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نمایش نظرات 1 تا 30


فهرست وبلاگ
آرشیو
نویسندگان
پیوندها
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
جستجو
آخرین پستها